Heslo

Zapomenuté heslo  |  Registrace

FINÁLE KMK VE SKOCÍCH A DREZUŘE ZDÁRNĚ ZAKONČENO!

08.09.2014

Jezdecké centrum Resort Zduchovice již po třetí hostil spojené finále kritéria mladých koní ve skocích a v drezuře. Vše vypuklo již ve čtvrtek 4. září 2014. Tento den byl zahřívacím, kdy jezdci a koně absolvovaly zahajovací drezurní tréninky či zahajovací skákání.

V pátek začalo vše už naostro a to prvními koly pro čtyřleté a pěti leté skokany a pro všechny věkové drezurní kategorie. Šestiletí skokani si počkali na začátek dvoukolové soutěže až do soboty. V tento den vyvrcholilo finále pro čtyřleté skokové koně a drezuristy ve věku čtyř a pěti let. Poslední závodní den proběhly druhá kola pro všechny zbývající kategorie, a to tedy ve skocích pro pěti a šesti leté koně a v drezuře již jen pro šesti leté koně. Kromě toho, diváci mohli vidět, semifinále a finále tříletých klisen a finále přehlídky hříbat.

Již v sobotu jsme viděli první vítěze. Mezi čtyřletými klisnami se na parkuru nejvíce dařilo Arven 3 (Aristo Z x Fair Play), která nezapřela exteriérem ani skokovým nadáním svého otce Arista Z. Do cíle ji vítězně dovedl Jiří Hruška. Klisna předvedla stejně jako v prvním kole nejvýše hodnocenou jízdu a jako jediná se dostala za hranici 50 bodů celkem. Pro druhé místo si dojela Kigali (Heartbreak ZH x Kreace) s Jaroslavem Jindrou, kteří se na toto místo probojovali ze čtvrté pozice po prvním dni. Nakonec třetí skončila po jedné chybě v druhém kole Veronika Krajníková a Zaira Caletta (Lord Caletto x Zaira 2).

Mezi stejně starými hřebci a valachy taktéž potvrdil vedení po prvním kole Kamil Papoušek a Quintero´s Cassiny (Quintero x Wega) a dojeli si s náskokem více jak dvou bodů pro titul šampiona. Jejich konečný zisk činil 54,520 bodů. O jednu příčku si na konečné druhé místo polepšil písecký zástupce Warness (Warrant x Bariness) s Jakubem Štěrbou. Elitní trio uzavřel Colmin (Colato R x Gemini-T) s Jiřím Papouškem.

Další dva šampioni vzešli z drezurních soutěží, kde bojovali klisny společně s hřebci a valachy. Napínavý boj přinesli čtyřletí, kde po součtu výsledků z prvního a druhého kola měly dvě dvojice shodný zisk. Nakonec se z prvenství radoval Fabrizio Sigismondi a Fürst Sinclair (Fürstenball x Lady Gesa), neboť v případě rovnosti bodů rozhoduje výsledek druhého kola. A ten měla tato dvojice nejlepší. Rozhodčí u jezdce vyzdvihli výrazné zlepšení oproti prvnímu dni a ocenili jezdcovu reakci na páteční výtky, které se snažil při své druhé jízdě maximálně eliminovat.  V sobotu obdrželi hodnocení 78,600 %, a celkově se po zprůměrování obou jízd dostali na 76,200 %. Pro druhé místo si dojel Jan Zamec a Scherman (Workington 1067 x Wie Lehnhardt) před Fabriziem Sigismondim v sedle jeho druhého koně Fürst Romantico (Fürst Romancier x Seraphina) se ziskem 72,700 %.

Mezi pětiletými stačil Haně Vašáryové náskok z prvního kola s klisnou Corazón de Oro (Carabas x Melodie)na udržení si první příčky, přestože v sobotu zajela lépe v sedle svého druhého svěřence klisny Filipy (Fidertanz x Sophia). Vítězství jezdkyně získala se ziskem 76,300%, s Filipou po dvou kolech obdržela 75,900 %. O procento a půl méně měla třetí Eva Jančaříková a Rapper Joe (Rotspon x Winner).

V neděli se začínalo drezurní úlohou pro šesti leté koně, kdy opět zvítězila Eva Jančaříková, která měla mezi šestiletými dva hřebce. Sir Bosse dovedla na první místo s hodnocením 72,800% a na hned na druhém místě se umístila s Quantasticou.  Ve skocích v kategorii pětiletých hřebců a valachů první místo patří Jiřímu Papouškovi s Chodec 2 a s pětiletou klisnou  Alexa Arista "B" zvítězil Jiří Hruška. Posledními koly při nedělním odpoledni byli skoky šestiletých. Z vítězství se radovala klisna D.Amelusina R, kterou sedlal Ondřej Nágr. A v kategorii šestiletých hřebců a valachů patří první místo Kamilovi Papouškovi na Igor Van de Heibos.

Kromě závodění proběhlo i drezurní školení a diskuze s holandským rozhodčím Heman Smit. Tento seminář měl ze strany účastníků velký ohlas.

I počasí jsme zvládli objednat opravdu skvěle. Vše proběhlo v posledním letním víkendu. Až do neděle bylo hlášeno jasno a slunečno, což se také vydařilo. Ani tentokrát nebyli návštěvníci zduchovického areálu ochuzeni o gastronomické zážitky v podobě domácí svíčkové, tradičních palačinek, pečeného selete či ledové mojita s čerstvou bio-mátou pěstovanou přímo v areálu.

VŠEM VÍTĚZŮM GRATULUJEME A TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH AKCÍCH V JEZDECKÉM CENTRU RESORT ZDUCHOVICE!!!